Sociální pedagog

Mgr. Jitka Mühlbachová

Telefon: 733 553 906

e-mail: socialnipedagog.zs.straskov@seznam.cz

Konzultační hodiny: po telefonické domluvě – každé pondělí od 14,00– 15,30 hodin

ü  provádí odborné činnosti v oblasti sociálně-právního poradenství a sociálních intervencí

ü  provádí analytické a metodické činnosti v sociální oblasti zaměřené na jednotlivce nebo rodiny v souvislosti se vzděláváním žáků

ü  v rámci poradenské služby realizuje sociální šetření a zjišťuje potřeby klienta

ü  zajišťuje komunikaci s klienty a jejich zákonnými zástupci

ü  spolupracuje v multidisciplinárním týmu, v rámci něhož informace poskytuje v rozsahu potřebném pro podporu při vzdělávání žáka

ü  spolupracuje a podílí se na získávání podkladů v rámci poradenské služby

ü  podílí se na stanovení návrhu podpůrných opatření

ü  spolupracuje s dalšími osobami, jejichž činnost ovlivňuje poskytování poradenských služeb, zejména jinými školskými poradenskými zařízeními a orgány veřejné moci

ü  poskytuje sociální poradenství a poradenství o sociálních službách nebo sociální rehabilitaci dostupné v daném regionu

ü  poskytuje informace a zprostředkovává kontakt s institucemi poskytujícími pomoc a podporu žákům uvedeným v § 16 odst. 9 školského zákona

Školní poradenské pracoviště zabezpečuje poskytování pedagogicko-psychologického poradenství ve škole pro žáky, jejich zákonné zástupce a pedagogy dle vyhlášky č. 72/2005 Sb. o poskytování poradenských služeb ve školách a školských poradenských zařízeních, v platném znění. Školní poradenské pracoviště na naší škole tvoří školní metodik prevence, výchovný poradce a sociální pedagog.

Dále spolupracuje s ostatními zařízeními v regionu, která poskytují pedagogicko-psychologické, speciálně pedagogické a preventivně - výchovné služby. Nedílnou součástí je také zabezpečení koordinace služeb poskytovaných jinými organizacemi a nestátními subjekty.

Nahrávám data...

Pokud tomu tak je, naleznete v nastavení níže.